fbpx

Izvēlies savu
kategoriju un sāc tiešsaites apmācību.

Klientu apkalpošanas pamati

Apkalpo klientu klātienē, pa telefonu vai e-pastā? Iemācies paņēmienus, kas liks ikvienu klientu atgriezties pie tevis ar smaidu.

Vai esi kādreiz iedomājies, ka darbs tirdzniecībā vai apkalpojošā sfērā ir kas vairāk par preču un pakalpojumu pārdošanu klientiem? Es saku, ka tas IR kas vairāk. Un ja vēlies būt izcils klientu apkalpošanas speciālists, arī tev uz to tā vajadzētu skatīties. 

Kāpēc? Jo darbs klientu apkalpošanā ir stāsts gan par komunikāciju, gan par reaģēšanu negaidītās situācijās, un galu galā – par vēlmi palīdzēt cilvēkiem. Ja savu darbu uztversi no šāda skatu punktu, tas iegūs pavisam citu garšu un tava ikdiena no vienkārši amata pienākumu veikšanas kļūs par spēli un saspēli, izaicinājumu un arī misiju.  

Šajā kursā tu uzzināsi, kā veidot labvēlīgu komunikāciju ar klientu un kā sniegt izcilu servisu, lai klientam prieks, bet tev pašam – gandarījums par labi paveiktu darbu. Tāpat arī uzzināsi par vairākiem paņēmieniem, kā izvairīties no iespējamiem konfliktiem vai kā nogludināt sarunu, kas jau uzsākusies piepaceltā tonī.  


Šīs zināšanas noderēs gan tad, ja savus klientus satiec klātienē, gan tad, ja ar klientiem sazinies e-pastā vai sazvanoties. Un arī saziņā ar kolēģiem šīs zināšanas būs noderīgas. Jo, neraugoties uz ārēji it kā atšķirīgiem darba formātiem un apstākļiem, darba pamatinstruments ir viens un tas pats, un tā ir komunikācija. Vienalga, vai tas būtu cilvēks, kurš ieradies nopirkt dīvānu vai apgriezt matus, vai e-pastā vēlas noskaidrot kādu jautājumu – svarīgākais ir šim cilvēkam likt justies gaidītam, pamanītam, uzklausītam un saprastam. Un to iespējams panākt ar atbilstošu komunikāciju. Un šeit es domāju ne tikai to, ko mēs sakām, bet arī KĀ mēs to pasakām un kāda ir mūsu ķermeņa valoda. 

Šajā kursā uzzināsi, ko labas komunikācijas veidošanā spēj paveikt tava balss, kāda nozīme ir tavai ķermeņa valodai, žestiem, kā arī – kā iejusties klienta ādā un piemeklēt vislabāko pieeju tieši konkrētajam cilvēkam un konkrētajai situācijai. Tas nozīmē, ka runāsim arī par, tā teikt “sarežģītajiem” klientiem, kuru apkalpošanā ir jāieliek vēl vairāk pūļu un uzmanības. Bet nav neiespējami panākt, ka arī šādi cilvēki atmaigst, nomierinās un no veikala aiziet varbūt pat smaidīdami. Pēc šī kursa tu zināsi, kā tikt pie šāda rezultāta.